Muzeum Śląskie w Katowicach
Muzeum Śląskie w Katowicach zatrudni Grafika

Data publikacji: 17-07-2024
Miejsce Pracy: Katowice
Stanowisko: Grafik

Nazwa stanowiska: Grafik

Miejsce pracy: Katowice

Wymiar czasu pracy: pełny etat

Znak referencyjny: MŚ/DW/G

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe artystyczne (preferowany kierunek projektowy)
  • bardzo dobra znajomość zasad projektowania graficznego;
    • bardzo dobra znajomość programów pakietu Adobe Creative Suit (InDesign, Illustrator, Photoshop);
    • doświadczenie w projektowaniu elementów komunikacji wizualnej (wayfinding)
    • znajomość pakietu MS Office;
    • doświadczenie w obsłudze plotera tnącego oraz aplikacji elementów graficznych z folii na różnych podłożach;
    • dobra znajomość języka angielskiego;
    • wysoka kultura osobista;
    • umiejętność pracy wzespole;
    • asertywność;
    • samodzielność, umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów
    • umiejętność radzenia sobie zpresją czasu istresem;
    • doskonała organizacja pracy;
    • samodzielność izaangażowanie wwykonywane zadania;

Dodatkowym atutem będzie:

  • doświadczenie przy projektach dla instytucji kultury
  • znajomość procesu wydawniczego i rynku wydawniczego.

Zakres obowiązków:

  • Opracowywanie graficzne oraz skład techniczny elementów systemu informacji wizualnej Muzeum Śląskiego w Katowicach według standaryzacji projektowej, w szczególności:
  • a) tabliczek przydrzwiowych,

    b) informacji miejsca,

    c) informacji kierunkowych,

    d) piktogramów,

    e) map pięter,

    f) planów ewakuacji,

    g) informacji zewnętrznych: pylonów, banerów, tablic informacyjnych.

  • Przygotowanie dokumentacji technicznej (wykonawczej) elementów systemu informacji wizualnej Muzeum Śląskiego.
  • Sprawdzanie stanu jakości elementów systemu informacji wizualnej na terenie Muzeum Śląskiego.
  • Uczestniczenie w działaniach związanych ze strategią identyfikacji wizualnej Muzeum.
  • Opracowywanie graficzne oraz redakcja techniczna (DTP) publikacji Muzeum,
    w szczególności:
  • a) publikacji zwartych,

    b) czasopism.

  • Współpraca z kierownikiem Działu Wydawniczego w zakresie sporządzania materiałów sprawozdawczych Działu.
  • Występowanie z inicjatywami własnymi w zakresie działań wizerunkowych Muzeum zawierających szacunek kosztów, terminarz i formy realizacji.
  • Współpraca z pozostałymi pracownikami Działu Wydawniczego, Działu Marketingu, Działu Administracyjno-Gospodarczego oraz Działu Technicznego w zakresie przygotowywania informacji kierunkowych, tabliczek informacyjnych itp.
  • Przeprowadzanie procedur związanych z wyłanianiem wykonawców usług i/lub dostawców materiałów związanych z systemem identyfikacji wizualnej MŚ na podstawie Regulaminu udzielania i realizacji zamówień publicznych, których wartość jest mniejsza niż 130 000 złotych. Przygotowywanie dokumentacji do tych procedur.
  • Oferujemy:

    • pracę w zróżnicowanym zespole, chętnie dzielącym się wiedzą, doświadczeniem
      i umiejętnościami,
    • stabilną pracę w interdyscyplinarnym środowisku,
    • wysoki standard warunków pracy,
    • szkolenia, konferencje, warsztaty podnoszące kwalifikacje zawodowe,
    • pracę w największej instytucji kultury Województwa Śląskiego.

    Zainteresowanych prosimy o złożenie ofert zawierających:

    • CV
    • Rekomendacje (opcjonalnie)
    • portfolio z minimum pięcioma różnymi projektami graficznymi z obszaru wayfinding (obowiązkowe), dodatkowo do wyboru z następującej listy: plakaty reklamowe, billboardy, projekty do nośników elektronicznych, identyfikacja wizualna wydarzeń (koncerty, festiwale, wystawy, spektakle) itp.

    w terminiedo18 sierpnia 2024 roku.

    Oferty mogą być składane osobiście lub za pośrednictwem poczty pod adresem:

    Muzeum Śląskie

    ul. T. Dobrowolskiego 1

    40-205 Katowice

    z dopiskiem:Pracownik Działu Wydawniczego

    lub przesłane drogą elektroniczną na adres:rekrutacja@muzeumslaskie.pl

    Muzeum skontaktuje się zwybranymi osobami
    napodstawie przesłanych aplikacji

    Prosimy ozawarcie wCV klauzuli:

    Wyrażam zgodę naprzetwarzanie danych osobowych zawartych wniniejszym dokumencie dorealizacji procesu rekrutacji realizowanego przez Muzeum Śląskie wKatowicach zgodnie zustawą zdnia 10 maja 2018 roku oochronie danych osobowych ze zm. orazzgodnie zRozporządzeniem Parlamentu Europejskiego iRady (UE) 2016/679 zdnia 27 kwietnia 2016r. wsprawie ochrony osób fizycznych wzwiązku zprzetwarzaniem danych osobowych iwsprawie swobodnego przepływu takich danych orazuchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

    Klauzula Informacyjna Dla Kandydatów DoPracy

    Zgodnie zart. 13 ust. 1 i2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego iRady (UE) 2016/679 zdnia 27 kwietnia 2016r. wsprawie ochrony osób fizycznych wzwiązku zprzetwarzaniem danych osobowych iwsprawie swobodnego przepływu takich danych orazuchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako „RODO”), informuję, że:

    Administratorem danych osobowych jest Muzeum Śląskie wKatowicach,
    przy ul.Dobrowolskiego 1 (dalej: „my” lub „Muzeum”).

    Kontakt zInspektorem ochrony danych:

    ■ napiśmie naadres siedziby Muzeum Katowice 40 -205, ul.Dobrowolskiego 1;
    ■ telefonicznie 32/ 7799325;
    ■ podadresem e-mail:iod@muzeumslaskie.pl.
    Źródło danych:
    Państwa dane osobowe otrzymaliśmy bezpośrednio odPaństwa – w związku zprzesłaniem aplikacji wprocesie rekrutacyjnym dopracy wMuzeum, aich przekazanie nastąpiło dobrowolnie.

    Zakres, cele ipodstawa prawna przetwarzania danych osobowych:

    Muzeum przetwarza dane osobowe wzakresie określonym wart. 221§ 1 i § 2 Kodeksu pracy,
    w szczególności: imię inazwisko, data urodzenia, dane kontaktowe: nrtelefonu lub adres email;
    a gdy jest to niezbędne do wykonywania pracy określonego rodzaju lub na określonym stanowisku dane osobowe dotyczące: wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, przebiegu dotychczasowego zatrudnienia; Muzeum przetwarzać możetakże inne Państwa dane osobowe, jeśli zostaną przez Państwa zawarte waplikacji rekrutacyjnej.

    Dane osobowe będą przetwarzane wnastępujących celach:

    a) przeprowadzenie procesu rekrutacji orazpodjęcie kroków naPani/Pana wniosek przedzawarciem umowy – podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit c) RODO wramach realizacji obowiązku prawnego Muzeum wynikającego zprzepisów prawa pracy – art. 221§ 1 i § 2 kodeksu pracy;

    b) przeprowadzenie procesu rekrutacji wprzypadku podania przez Państwa waplikacji rekrutacyjnej danych osobowych wzakresie szerszym, niż wymagane wprzepisach prawa pracy (podstawą prawną przetwarzania jest Państwa zgoda – art. 6 ust. 1 lit. a) RODO
    w związku z art. 22 1a kodeksu pracy;

    c) prowadzenie przyszłych procesów rekrutacyjnych, wprzypadku wyrażenia zgody naprzetwarzanie danych wtym celu (podstawą prawną jest Państwa zgoda – - art. 6 ust. 1 lit. a) RODO;

    d) ustalenie lub dochodzenie ewentualnych roszczeń lub obrona przedtakimi roszczeniami przez Muzeum (podstawą prawną jest prawnie uzasadniony interes Muzeum – art. 6 ust. 1 lit. f) RODO. Dane osobowe nie są wykorzystywane dozautomatyzowanego podejmowania decyzji, wtym nie podlegają profilowaniu.

    Konsekwencje braku podania danych osobowych

    Podanie przez Panią/Pana danych wzakresie określonym wkodeksie pracy (art. 221§ 1i § 2 kodeksu pracy) jest dobrowolne, aleniezbędne dowzięcia udziału wprocesie rekrutacji. Konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości wzięcia udziału wprocesie rekrutacji. Przetwarzanie innych danych osobowych zawartych wPaństwa aplikacji rekrutacyjnej, a których Muzeum nie zażądało, jest dobrowolne iwymaga Państwa zgody.

    Odbiorcy danych osobowych

    Dane osobowe mogą być udostępnione podmiotom świadczącym narzecz Muzeum usługi informatyczne, prawne, audytorskie, atakże uprawnionym organom publicznym np.Policji, Prokuraturze.

    Wycofanie zgody

    Dane osobowe są przetwarzane napodstawie Pani/Pana zgody, ma Pani/Pan prawo dojej wycofania wdowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma jednak wpływu nazgodność zprawem przetwarzania, które nastąpiło napodstawie zgody przedjej wycofaniem, a także wobec treści art. 6 ust. 1 lit. c) RODO.

    Okres przechowywania danych osobowych

    Państwa dane osobowe będziemy przechowywać doczasu zakończenia procesu rekrutacji, chyba żewyrazili Państwo zgodę naprzetwarzanie danych osobowych wprzyszłych procesach rekrutacyjnych. Wtakim przypadku, Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez okres 2 lat lub dochwili udzielenia zgody naich przetwarzanie. Zgoda naprzetwarzanie danych może być wycofana wkażdym momencie. Wtym celu należy przesłać nam takie żądanie naadres: kadry@muzeumslaskie.pl

    Uprawnienia iskarga doorganu nadzoru

    Mają Państwo prawo dostępu dotreści swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia orazograniczenia przetwarzania, atakże prawo doprzenoszenia doinnego administratora danych przetwarzanych napodstawie umowy wsposób zautomatyzowany. Wzakresie, wjakim podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes, mają Państwo prawo downiesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Powyższe uprawnienia można zrealizować przesyłając pisemne zgłoszenie naadres siedziby Muzeum lub zapośrednictwem

    e-mail:iod@muzeumslaskie.pl

    W przypadku stwierdzenia, żeprzetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO, mają Państwo prawo downiesienia skargi doorganu nadzoru – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych wWarszawie.

    Pamiętaj o Podstawowych Zasadach Bezpieczeństwa

    • Nie przelewaj, nie wysyłaj pieniędzy potencjalnemu pracodawcy
    • Nie wysyłaj płatnych sms-ów np. w zamian za dodatkowe informacje o pracy
    • Nie podawaj wrażliwych danych, np. numeru karty kredytowej
    • Prosimy o zgłaszanie wszelkich prób oszustwa lub podejrzanych ogłoszeń